featured

Platini,2022 İçin Kış Dedi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UEFA Başkanı Michel Platini, 2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası hakkındaki fikirlerini paylaştı. Platini, Avrupa Kulüpler Birliği (ECA)’dan farklı olarak Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nın kış mevsiminde oynanması gerektiğini söyledi. Bunun içinse en uygun tarihlerin Kasım-Aralık ya da Ocak-Şubat ayları olduğunu belirtti.

Platini yaptığı açıklamada, “Nisan ya da Mayıs ayında Katar’da Dünya Kupası düzenlemek imkansız bir istek. Katar’daki turnuva kış aylarında olması gerekir. Dünya Kupası’nı takımlar değil, futbolcular oynayacak ve Mayıs’ta 40 derece sıcaklıkta futbol oynanması imkansız” dedi.

ASLA ÜZÜCÜ BİR DURUM DEĞİL
Turnuvanın başlamasına daha uzun süre olmasına rağmen futbol gündemini meşgul eden 2022 Dünya Kupası için eleştirilen bir başka konu ise Katar’da düzenlenmesi oldu. UEFA Başkanı Platini, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Bu durum benim için üzücü bir durum değil. Katar’a oy verdiğim için pişman değilim. Buradaki organizasyonun futbola zarar vereceğini kesinlikle düşünmüyorum. Araplar bundan önce 7 kez Dünya Kupası düzenlemek için başvuru yapıp kaybetmiş bir millet. Benim inancım artık onlara Dünya Kupası vermemiz gerektiğiydi. Bu yüzden kararımdan memnunum. Biz Katar’ı seçerken, zaten turnuvanın kış mevsiminde oynanacağını bilerek oy verdik. Katar’a sadece ben değil birçok insan oy verdi.”

YOLSUZLUK İDDİALARI
Katar’daki yolsuzluk iddiaları hakkında da konuşan UEFA Başkanı Platini, “Eğer yolsuzluk ile ilgili iddialar doğru ise tekrar bir oylama yapılabilir. Ama iddialar doğru değilse neden Katar’ı değiştirelim ki?” dedi.

“BLATTER ARTIK BIRAKMALI” GÖRÜŞÜNÜ YİNELEDİ
Platini, önümüzdeki yıl düzenlenecek FIFA’nın başkanlık seçimleri hakkında da konuştu. UEFA Başkanı, fikrinin değişmediğini ve 4 dönemdir FIFA Başkanlığı yapan Blatter’in artık FIFA Başkanlığını bırakması gerektiğini belirtti. Platini, 2011 yılındaki FIFA Başkanlığı seçiminde Blatter’in bir daha aday olmayacağını söylediğini ve bu sözünü tutması gerektiğini de yineledi.

Kaynak

Platini,2022 İçin Kış Dedi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HarbiGol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!