featured

Aslı Nemutlu,Unutulmadı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anma törenine Aslı Nemutlu’nun babası Metin, annesi Ayşe ve kardeşi Ece Nemutlu ve aile dostları, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Spor Şube Müdürü Adnan Kuzu ile Aslı Nemutlu’nun  arkadaşları ve sevenleri katıldı. Aslı’nın mezarı başında Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden sporcumuz Aslı Nemutlu’yu mazarı başında andıklarını ifade ederek  “Milli Kayakçı Aslı Nemutlu kızımıza Allahtan rahmet,  Nemutlu ailesi ve sevenlerine, kayak sporuna gönül veren herkese bir kez daha başsağlığı dilerim” dedi.

Aslı Nemutlu’nun Babası Metin Nemutlu, ” Genç yaşta yavrumuzu kaybettik. Üzüntümüz büyük. Yağmur altında mezarlığa kadar gelip, anma törenimize katılan bütün dostlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ASLI NEMUTLU’NUN KARİYERİ: 

Aslı Nemutlu kayak yapmaya 3 yaşında başladı. 2004 yılında Alev Kayak takımına alınarak ilk yarış deneyimini yaşadı ve yarışmayı hobi edindi. 

2005 yılında, minikler kategorisinde, Uludağ’da yapılan İstanbul İl Birinciliği Yarışmaları’nda Büyük Slalom’da 2., Slalom’da 3. oldu. 2005 yılında A grubu yarışmalarında , Erciyes’te Slalom’da 2., Büyük Slalom’da 6. oldu.

2006 yılından itibaren kayak Aslı için daha önemli bir uğraş haline geldi ve profesyonel olarak yarışmaya başladı. 2006 yılında, Çocuk 1 kategorisinde Uludağ’da, İstanbul İl Birinciliği’nde Büyük Slalom’da 3, Slalom’da 4. oldu. 2006 yılında Erciyes’te yapılan A grubu yarışmalarında Büyük Slalom’da 4. , Slalom’da 2. oldu. Bu yarıştan sonra yine 2006 yılında, Uludağ’da yapılan Türkiye Şampiyonasında, Slalom’da 6., Büyük Slalom’da 4. oldu. Çocuk 1 kategorisinde Büyük Slalom’da ve Slalom’da İstanbul 1.si oldu. Uludağ’da yapılan 1.Etap yarışlarında Büyük Slalom ve Slalom’da 3. oldu. Palandöken’de yapılan 2. Etap yarışlarında Büyük Slalom’da 1. oldu. Yine Uludağ’da yapılan Türkiye Şampiyonası’na katıldıktan sonra Uluslararası Çocuk Kupası yarışmalarının iptali nedeniyle milli takıma çağrılmadı. 

Daha sonra yaptığı derecelerle Milli Takıma girmeye hak kazanan Aslı, Uludağ’da yapılan Uluslararası Çocuk Kupası’nda Türkiye’yi temsil etti.

2007 yılında Uludağ’da yapılan İstanbul İl Birinciliği’nde Slalom’da Türkiye 3.sü oldu. 

2008 yılı OKS yılı olduğu için kayakta çok fazla başarı elde edemeyen Aslı, 2008 yılında Uludağ’da yapılan İstanbul İl Birinciliği’nde, Çocuk 2 kategorisinde Slalom’da 4., Büyük Slalom’da 5. oldu. Erzurum’da yapılan , 2. Etap yarışmalarında Slalom’da 4. oldu.

Alev’den mezun olup Saint-Joseph’i kazanınca, Fidan Hoca Race Team’le çalışmaya başladı. 

2009 yılında, Uludağ’da yapılan İstanbul İl Birinciliği’nde Çocuk 2 kategorisinde Büyük Salom’da ve Slalom’da İstanbul 2.si oldu. Etap yarışmalarından sonra Türkiye Şampiyonası’na katıldı. Daha sonra milli takıma çağrıldı ve Uluslararası Çocuk Kupası’nda yarıştı.

2010 yılında, Palandöken’de yapılan 1. Etap yarışlarında Gençler kategorisinde Slalom’da 4. , Büyük Slalom’da 6. oldu. Yine Palandöken’de yapılan 2. Etap yarışında Büyük Slalom’da 5. oldu. Daha sonra yine Palandöken’de yapılan Türkiye Şampiyonası’nda Slalom’da Türkiye 4. sü oldu. Bu yarışmalardan sonra tekrar milli takıma çağrıldı. 

Aslı, 12 Ocak 2012 tarihinde Erzurum’un Palandöken’den sonra ikinci kayak merkezi olan Konaklı’da, Milli Takım’la birlikte Alp disiplini kayak yarışmaları için antrenman yaparken gerçekleşen bir kaza sonucu yaşamını yitirdi.

Kaynak

Aslı Nemutlu,Unutulmadı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HarbiGol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!